Jak w 30 dni stracić nawet 3 kg bez diety, poczuć się lepiej i doprowadzić swój organizm do równowagi dodając do “jadłospisu” wodę?

W idealnym świecie każdy jest szczęśliwy, posiada nieskończone zasoby i robi tylko to, co lubi. Jednak idealny świat wciąż pozostaje tylko w sferze naszych marzeń. Żyjemy w miejscu, w którym panuje zasada “coś za coś”.

Jeśli czujesz się źle ze swoją wagą, narzekasz na samopoczucie, chciałabyś wyglądać lepiej i tak też się czuć, to zawsze jest okazja, żeby temu zaradzić. Recepta jest zaskakująco prosta: żeby zmienić coś w swoim życiu, trzeba… zmienić coś w swoim życiu.

Na początek proponujemy zacząć od prostych elementów, które można poprawić dodając “odpowiednią wodę do jadłospisu”. Mowa tutaj o regulacji temperatury ciała, dostarczeniu tlenu i substancji odżywczych, wydalania pozostałości przemiany materii. Dzięki temu w naturalny sposób zredukujemy obciążenie, na które narażony jest nasz organizm każdego dnia.

Zwiększy się koordynacja funkcji mózgu, nasze narządy będą w odpowiedni sposób chronione: mózg, serce, płuca, wątroba i nerki, ale również trzustka, układ pokarmowy, skóra, kości, stawy i wiele innych – tarczyca, oczy, mięśnie. Dzięki temu będziemy w stanie zapobiegać większości obecnie występujących schorzeń, a wszystkie potrzebne nam makro i mikroelementy oraz witaminy i minerały zostaną odpowiednio rozpuszczone i będą mogły w prawidłowy sposób dotrzeć do każdej komórki naszego organizmu.

Wszystko powinno naturalnie działać w ten sposób, jednak na drodze stoi zakwaszenie organizmu. Temat zakwaszenia organizmu pojawia się coraz częściej, zwiększa się świadomość ludzi, czyli niewątpliwie coś jest na rzeczy. Sprawdźmy więc co.

Od czego organizm może się zakwasić?

Głównymi czynnikami powodującymi zakwaszenie organizmu, oprócz produktów spożywczych, jest tryb naszego życia, nieodpowiednie nawyki i środowisko, w którym żyjemy. Zaglądając na półki czy do lodówki znajdziemy tam produkty o bardzo kwaśnym pH – kwasy to odczyn pH poniżej 7, gdzie przez to jest mało tlenu w komórkach.Oto lista niektórych popularnych produktów o najwyższym pH (kwaśnych):

Mięso i wędliny – szczególnie wieprzowina

Cukier i produkty zawierające cukier

Sztuczne słodziki    Gazowane napoje

Przetworzona żywność

Biała mąka pszenna i produkty pochodne

Fast foody

Sery żółte

Kawa

Czarna herbata

Sztuczne kakao i produkty czekoladopodobne

Myśląc o żywieniowych czynnikach wspierających zdrowie wszyscy pamiętamy głównie o jedzeniu, zapominając, że człowiek już od samego początku swojego istnienia składa się przede wszystkim z wody (ok. 80% na samym początku, później wartość ta spada do ok. 60-70%, co nadal stanowi większość), a woda to przecież życie! Ale nie każda, tylko czysta i o odpowiednich parametrach, taka jaka płynie w naturalnych, najczystszych górskich źródłach.Co nam grozi?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 80% współczesnych chorób ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej. Zakwaszenie organizmu może prowadzić do szeregu poważnych chorób lub nieprzyjemnych dolegliwości wśród których wymienić można m.in:

Dnę moczanową

Nadciśnienie

Kamicę nerkową

Nadkwasotę żołądkową

Otyłość    Cholesterol

Chroniczne zmęczenie

Astma

Anemię

Chorobę serca

Cukrzycę

Nowotwory

Egzemy i wiele innych

Dlaczego woda zadziała?

Jak już mówiliśmy nasza dieta obfituje w produkty o odczynie kwaśnym: mięso, nabiał i przetworzone węglowodany. Ich resztki krążą po systemie krwionośnym i go zakwaszają. To zjawisko może powodować nadmiernie obciążenie wątroby i nerek, a jeśli stan zakwaszenia będzie długotrwały, zwiększa ryzyko wystąpienia chorób.

Dobra woda o odczynie zasadowym (odczyn zbliżony do naturalnego pH krwi) przeciwdziała temu procesowi i przywraca pożądaną równowagę. Tyle teorii. A teraz pora na praktykę.Co konkretnie robić?Jak pozbyć się z organizmu nadmiaru wody, a tym samym zmniejszyć obwód ciała i zmniejszyć wagę? Zastosować terapię wodą alkaliczną. Wodę taką można uzyskać stosując rewitalizator alkalizują wodę.

Wówczas, dzięki odpowiedniej i zasadowej gospodarce wodnej, organizm zacznie pozbywać się wcześniej nagromadzonej wody, która u kobiety ważącej około 70 kg może stanowić nawet 5% masy ciała – czyli 3,5 kg.
Nie trzeba wiele wysiłku, żeby zadbać o swoje zdrowie i figurę. Wystarczy przez 30 dni pić szklankę alkalicznej wody przed i po każdym posiłku, by zauważyć wymierne efekty odchudzające oraz zbawienny wpływ czystej wody na nasz organizm.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *