Woda na dobry dzień – o tym, jak oczyszczać organizm wodą z cytryną

Żywa woda oczyszcza organizm. To właśnie takiej potrzebujemy na rozpoczęcie każdego dnia. Zmiana jednego, małego nawyku o poranku może diametralnie zmienić nasze samopoczucie, polepszyć zdrowie, a przede wszystkim zapewnić dłuższe i lepsze życie. Czy wiesz jak?

Od razu po tym, jak w sypialni rozlegnie się dźwięk budzika, należy w codzienny rytuał wprowadzić jedną malutką, ale bardzo ważną czynność — wypić szklankę wody z cytryną. Jednak kluczem są tu dwa istotne elementy:

ciepła (ale możliwa do wypicia) woda jonizowana,
prawdziwa cytryna, a nie gotowy koncentrat.


Do ½ szklanki ciepłej wody należy wlać ½ łyżeczki cytryny, następnie wymieszać i wypić, póki ciepłe. Tu warto pamiętać, że po wypiciu porannej „mikstury” należy odczekać 20 minut przed zjedzeniem posiłku.

Ten zabieg zadziała lepiej niż kawa!

Do tej pory każdy poranek, bez względu na porę roku był czasem, kiedy to wstawało się z poczuciem zimna, mimo ciepełka w domu. Często wstawanie było mozolne, a na budziku pojawiały się kolejne drzemki, które tylko mocniej zniechęciły organizm do podjęcia jakiejkolwiek czynności.  Nic dziwnego! Organizm potrzebuje rozgrzania od razu po przebudzeniu, a idealnym sposobem na to jest wypicie szklanki ciepłej wody.

Ten zabieg pobudza metabolizm i sprawia, że szybciej trawimy spożywany posiłek, co może pomóc wielu osobom w walce z otyłością. Dodatkowo organizm czuje się lżejszy, a my mamy więcej siły na cały dzień. Jaki jest sekret wody z cytryną?

Cytryna posiada duże ilości witaminy C, a więc pozytywnie wpływa na układ immunologiczny, zwiększając odporność i wspomagając walkę ze wszelkimi infekcjami. Ten tropikalny owoc jest znany z silnych właściwości oksydacyjnych. W parze z wodą żywą doskonale oczyszcza organizm i usuwa z niego zagrażające zdrowiu substancje. Konsekwencją działania tego duetu jest poprawa humoru i samopoczucia. Już po kilku dniach można poczuć znacznie mniejsze osłabienie organizmu, ponieważ to właśnie zalegające w nas toksyny często są główną przyczyną problemu. Po tygodniu poprawia się wygląd cery — znikają przebarwienia, skóra nabiera nowego blasku i otrzymuje porcję wewnętrznego odżywiania.Kwaśne i zasadowe — czy to logiczne?

Woda jonizowana ma odczyn zasadowy, co wiemy z poprzednich artykułów z naszego bloga. Jednak cytryna, jak wskazuje każde skojarzenie — jest kwaśna. To tylko smak! Zawarte w owocu witaminy w duecie z minerałami wody podobnej strukturą do tej źródlanej dają nam idealne połączenie. Powstaje tak zwane antidotum na zakwaszenie organizmu.
Zbyt duża ilość mięsa i serów w diecie zazwyczaj jest przyczyną zmęczenia, osłabienia, bólu głowy i apatii, a cytryna dzięki swoim właściwościom wspomaga proces odkwaszania organizmu. W duecie z wodą zapobiega powstawaniu wrzodów żołądka, które są bardzo trudne w leczeniu i mogą nieść poważne konsekwencje zdrowotne. Metabolizm dodatkowo pobudza się, łatwiej wydala toksyny, a co najważniejsze uwalnia ciało z uczucia ciężkości i niebezpiecznych szkodników.

Zatem pij wodę na dzień dobry!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *